Drukuj

Warsztaty filozoficzne dla dzieci - ZAPISY

kredki

 

Pracownia Filozoficzna Eureka zaprasza dzieci w wieku 5-6 lat, 7-10 i 11-13 lat na pogadanki filozoficzne z eureką. 

Pracować będziemy w małych grupach w Galerii Stalowa w Warszawie przy ul. Stalowej 26, w każdą drugą sobotę miesiąca, od września do stycznia, pierwsze zajęcia odbędą się 13 września 2014. Grupa 5-6 lat - godzina 11.00, 7-10 lat - godzina 12.00, 11-13 lat - godzina 13.00.

   Pogadanki prowadzone są w atmosferze sprzyjającej wyrażaniu własnych myśli i sądów. Polegają na wspólnym rozwiązywaniu problemu postawionego w tytule spotkania.

   Pracujemy wg metody Lipmana, której głównym celem jest wykształcenie u uczestników umiejętności samodzielnego myślenia za pomocą krótkich opowiadań, metoda bazuje na wrodzonej dociekliwości dziecięcej oraz ciekawości świata, który je otacza.Po sformułowaniu pytań do opowiadania, malarstwa lub fragmentu muzyki, dzieci same inicjują rozmowę na zadany temat.Na zakończenie spotkania młodsze dzieci przygotowują krótką pracę na zadany temat ( rysunek, praca z plasteliny, klocków, elementy drama itp.), dla starszych – jest to drama, praca pisemna w grupach, przygotowanie krótkiej rozprawki itp.

   Dyskusja w zbliżonym wiekowo gronie rozwija swobodę językową, umiejętność koncentracji, zdolność do refleksji, lepsze umiejętności społeczne, wzmacnia poczucie własnej wartości.

   Zaletą tego typu zajęć jest nabycie przez dzieci umiejętności logicznego kojarzenia faktów oraz korzystania z nich. Metoda Lipmana przygotowuje dzieci do dalszego zdobywania wiedzy. Potencjał, który jest aktywowany wcześnie, łatwo daje wyłonić pasjonatów poszczególnych dziedzin.

Opłata semestralna -150 PLN, dla rodzeństwa zniżka 10%.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 19 września br. Ilość miejsc ograniczona.

Płatność za zajęcia można wnosić przelewem na konto: 70 1950 0001 2006 0640 9809 0002.

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz grupę wiekową,