Drukuj

Dzień Otwarty Eureki w Il Mijo 25.10.2015

Dzień Otwarty - warsztat filozoficzny dla młodzieży w wieku 10-13 lat.

Temat: W kierunku granic poznania ...

Ludzie od początków swego istnienia zastanawiali się dlaczego istnieje świat, dlaczego istnieje człowiek.  Skąd wiemy, że istnieją? 

Podczas spotkania przyjrzymy się filozoficznym koncepcjom sposobu poznania świata Platona, Arystotelesa, Kanta i Wittgensteina. Spróbujemy poddać analizie krytycznej ich teorie, zastanowimy się skąd biorą się rozbieżności w tłumaczeniu ludzkiego poznania. Czy istnieją granice tego poznania? Jeśli tak lub nie, to dlaczego?

Wg Ludwiga Wittgensteina język jest nie tylko narzędziem dającym możliwości komunikowania się, lecz do pewnego stopnia wyznacza sposób naszego myślenia. Zastanowimy się jak można rozumieć słynny wittgensteinowski cytat. Jaki jest stosunek między językiem a ludzkim myśleniem, jaka jest rola języka w naszym poznaniu?

Dzień Otwarty - warsztat filozoficzny dla młodzieży w wieku 10-13 lat. Temat: W kierunku granic poznania ...

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Il MIjo - Warszawa , ul. Wileńska 9. 

Wstęp: zakupienie vouchera do lodziarni Il Mijo o wartości 10 PLN. Obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.