Drukuj

Logika dla detektywów. Semestr wiosenny w Pracowni Filozoficznej Eureka!

 

 

Nowy rok rozpoczął się już na dobre. I my w Pracowni zaczynamy z nowym rokiem nowe zajęcia. Oprócz pogadanek filozoficznych z Eureką, od 14 lutego ruszamy z zupełnie nowymi zajęciami: Logika dla detektywów.

 

   Wspólnie z Tomaszem Lechowskim doktorantem Zakładu Logiki UW oraz absolwentem matematyki i filozofii, przygotowaliśmy cykl spotkań z logiką, podczas których uczestnicy rozwiązując zagadkę detektywistyczną, poznają podstawowe prawa logiki oraz kontekst filozoficzny.

   

   Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu 31 stycznia do Galerii Stalowa na zajęcia pilotażowe, na których młodzi adepci filozofowania będą mogli się zapoznać się z pojęciem logiki oraz zasadami poprawnego wnioskowania. Dla uczestników semestru zimowego WSTĘP WOLNY.

Grupa 8-10 lat godzina 12.00. Grupa 11-13 lat godzina 13.00

 

  Temat spotkania styczniowego: Tajemnica zaginionej brzytwy. Informacje szczegółowe na stronie Pracowni w rubryce Najbliższe spotkania.

 

  Jednocześnie informujemy, że rusza semestr wiosennySpotykać będziemy się w Galerii Stalowa na warszawskiej Pradze dwa razy w miesiącu:

1. na pogadankach filozoficznych z Eureką

2. oraz logice dla detektywów.

 

Informacje szczegółowe wkrótce na blogu Pracowni.

 

Podczas 5 spotkań filozoficznych  z Eureką inspirować będziemy się myślami wielkich filozofów od Heraklita przez Arystotelesa i Leibniza do Chomsky`ego.

 

5 spotkań z logiką dla detektywów ubiegnie nam na rozwiązaniu pewnej zagadki, która będzie przyczynkiem do poznania praw logiki.

 

Serdecznie zapraszamy.