Kalendarz wydarzeń

Poranek Filozoficzny w Polskim / ON LINE

Sobota 08 maj 2021, 10:00 - 12:45
Odsłon : 168

Warsztat: 10.00-10.45 ( 6-8 lat), 11.00-11.45 ( 9-10 lat), 12.00-12.45 ( 11-15 lat)

Temat dociekań: Co jest piękne?

Jeż bardzo chciał zawisnąć w powietrzu. Jak słońce.

Opowiadanie z książki Nie każdy umiał się przewrócić Toona Tellegen zainspiruje uczestników do podjęcia dyskusji na temat tego, do czego dążą ludzie. Co jest motywem działania człowieka? Czy każdy nasz cel, możemy określić jako piękny? Zastanawiać będziemy się, które z naszych dążeń są jednocześnie piękne, dobre i prawdziwe. Co dzieje się wówczas, gdy brakuje jednego z tych czynników? Czy jak coś jest dobre to musi być piękne? Czy jak coś jest piękne to musi być dobre? Jak rozpoznać prawdę, dobro i piękno w otaczającym nas świecie?

W wesołej atmosferze sprzyjającej wyrażaniu własnych myśli i sądów, postaramy się ułożyć definicję piękna i odpowiedzieć, na nurtujące pytania związane z tematem spotkania.

Informacja dla rodziców: Rozmawiając, będziemy krążyć wokół definicji piękna w ujęciu platońskim i arystotelesowym. Pięknem jest to, co jest dobre oraz piękno odnajdujemy w tym, co naśladuje naturę, jest jej odwzorowaniem.

Dla grupy 11-13 lat do inspiracji fragment eseju Jana Hartmana Jak odróżnić dobro od zła? Z: Głupie pytania. Krótki kurs filozofii.

W pewnym sensie jest to najłatwiejsza rzecz pod słońcem. Wystarczy wiedzieć czego się chce, a to czego się chce, jest właśnie dobrem.

Miejsce : Teatr Polski w Warszawie
Kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://teatrpolski.bilety24.pl/

Wróć

JEvents v3.1.11 Stable   Copyright © 2006-2013