O mnie

loanna wagiel

   Jestem absolwentką Filozofii Teoretycznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Zarządzania w Politechnice Gdańskiej i w Szkole Głównej Handlowej, pasjonatką rozmów z dziećmi, muzyki klasycznej oraz ziołowego ogródka, mam dwoje dzieci 10,5-letniego Wojciecha i 7,5-letnią Olę;

   Po 15 latach pracy dla biznesu jako dyrektor personalny i konsultantka HR, postanowiłam powrócić do źródeł filozoficznych i urzeczywistnić marzenie o pracowni filozoficznej.
Inspiracją do tego, była obserwacja własnych dzieci, dzięki codziennemu wspólnemu spędzaniu czasu, czytaniu, zabawom i dyskusjom, zauważyłam, że dzieci mają naturalną skłonność do kwestionowania rzeczywistości, poddawania w wątpliwość faktów: mają tę cechę, której często brakuje dorosłym.  Chciałam zatrzymać tę umiejętność, niestety system szkolny nie zaspakaja takiej potrzeby, stąd pojawił się pomysł, aby rozwijać dzieci w tym kierunku, i tak powstała Pracownia Filozoficzna Eureka.

   Ciągle nie mogę wyjść z podziwu nad otwartością i łatwością skojarzeń naszych dzieci. Moim celem jest zaszczepianie w nich odwagi do bycia sobą, stawiania trudnych pytań, ale nie szokowania i prowokowania. Cieszy mnie każde dziecko, które wraca na moje zajęcia.

                                                                       Joanna Imienowska